Ballina / Lajme / Kosovë / Vritet Oliver Ivanović
Loading...

Vritet Oliver Ivanović

Oliver Ivanovi  Vritet Oliver Ivanovićnga partia  SDP-së në Mitrovicë të Veriut, është qëlluar me një breshëri plumbash sot tek zyra e tij. Ai nga shoqëruesit e tij është derguar menjëherë spital, por nuk i ka mbijetuar plagëve të mara.

Mediat serbe tregojnë se delegacioni serb ka nderprer mbledhjen të cilët e kishin me delegacionin kosovar në Buruksel, pasi kan marur lajmin se Ivanoviq kishte vdekur.

Aleksandar Vuçiç, gjithnjë sipas mediave serbe, ka caktuar takim urgjent të Këshillit të Sigurisë së Serbisë,

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...