Ballina / Lajme / Kosovë / Vuçiq: Kam ardhur me tri porosi nga Serbia
Loading...

Vuçiq: Kam ardhur me tri porosi nga Serbia

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq sot ka vizituar Kosovës. Ai para mediave deklaroi se është në interes të Serbisë dhe te të gjithë serbëve të zbardhet rasti i Oliver Ivanoviçit. 

Ai madje tha se Vuçiq tha se ka tri mesazhe për serbët, e para është se ata duhet të mbijetojnë dhe të mbeten në Kosovë, e dyta se ai erdhi për të biseduar për të garantuar sigurinë e tyre, dhe e treta se qeveria e Serbisë duhet të merret me krimin dhe korrupsionin në radhët e veta.

Vuçiq gjithashtu tha gjatë vizites se tij se është në interes të dy vendeve të ruhet qetësia.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …