Ballina / Lajme / Vuk Drashkoviç: Vrasja e Ivanoviçit model i shërbimeve të sigurimit të Millosheviqit
Loading...

Vuk Drashkoviç: Vrasja e Ivanoviçit model i shërbimeve të sigurimit të Millosheviqit

Të shtënat vdekjeprurëse në goditjet e Oliver Ivanoviç-it janë në marrëveshjen e Brukselit, dialogun e brendshëm mbi Kosovën, stabilitetin e rajonit dhe rrugën evropiane të Serbisë.

Vrasja e Oliver Ivanoviçit është terrorizmi politik, i bërë sipas modelit të shërbimeve të sigurimit të Millosheviqit nga vitet 1990.

Oliver Ivanoviç ishte zëri i arsyes, udhëheqës i ditur dhe i respektuar politik i serbëve të Kosovës të angazhuar për dialog me shqiptarët dhe promovimin e respektit për ligjin në komunitetin.

Autoritetet hetuese të Kosovës, EULEX-i dhe UNMIK-u, në bashkëpunim të ngushtë me shërbimet kompetente në Serbi, janë të detyruar të zbulojë vrasësit më të shpejtë dhe organizatorët e tyre, ka shkruar në profilin e tij në facebook, Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …