Ballina / Lajme / Kosovë / Vushtrria vërshohet nga reshjet e shiut ndërsa banorët mbesin pa ujë të pijshëm
Loading...

Vushtrria vërshohet nga reshjet e shiut ndërsa banorët mbesin pa ujë të pijshëm

Me reshjet e shiut në këtë fundjavë janë rikthyer edhe problematikat në Vushtrri . Fshatrat e Vushtrrisë  janë izoluar nga përmbytjet ujit. 

Sipas qytetarëve uji ka depërtuar edhe brenda shtëpive të tyre duke u dëmtuar edhe gjërat brenda në shtëpi. Ndërsa lëvizjet me automjet janë gati të pamundëshme përshkak të ngritjes së nivelit të ujit.

E gjitha kjo ka bërë që Vushtrria të përballet edhe me reduktime të ujit, përshkak se  është turbulluar dhe uji është i papijshëm.

 

/MegaPress.AL/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...