Ballina / Lajme / Bota / “Walt Disnay” blen “Fox News” për……………….
Loading...

“Walt Disnay” blen “Fox News” për……………….

Biznismeni i njohur Murdoch i cili ka qenë pronari i Fox News arrin marveshje me “Walt Disney”  për ta shitur atë 52.4 miliardë euro.

39% e aksioneve të Fox, të cilat përfshijnë lajmet dhe sportin do t`i mbeten familjes Murdoch.Murdoch është në moshen 86 vjeç, dhe kur të gjithë pretendonin se aksionet do të ju ipte dy djemëve të tij James dhe Lachlan ai bëri ndryshimin e madh në historin e Fox.

Ndërsa nuk dihet ende nëse këto të holla do ti gëzojnë djemët apo do të ipen për bamirësi, raportojnë mediat.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...