Ballina / Lajme / Zaev: Serbi flej zbathur Kosova as këtë vit nuk do të aplikoi në UNESCO
Loading...

Zaev: Serbi flej zbathur Kosova as këtë vit nuk do të aplikoi në UNESCO

Gazeta serbe Tanjug shkruan për takimin e kryeministres serbe Ana Brnabiç dhe Zoran Zaev.

Ditë më parë Ana Brnabiç tha për mediat serbe se vizita në Maqedoni ka qenë e nevojshme dhe se u kuptua me Kryeministrin e Maqedonisë, se vota për antarësim të Kosovës në UNESCKO do t`i prishte raportet e ndertuara mes dy shteteve.

Nga ana tjetër Zaev për media ka thënë se beson në politiken e shteteve të rajonit dhe se Kosova nuk do të aplikoi këtë vit në UNESCO.

/MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...