Ballina / Sport / Zbulohen pikat e dobëta dhe të forta të McGregorit dhe Mayweatherit
Loading...

Zbulohen pikat e dobëta dhe të forta të McGregorit dhe Mayweatherit

Ish-kampioni i peshave të rënda në boks, Johnny Nelson, përmes një tabele ka treguar për pikat e dobëta të Conor McGregorit dhe Floyd Mayweatherit, pak orë para përballjes shumëmilionëshe.

Si pikë të fortë, Nelson te Mayweather e cilëson përvojën. Mençuria në këtë takim pritet të luajë rol të madh në ndeshjen e boksierit amerikan, derisa te irlandezi ka veçuar moshën që ia mundëson McGregorit të jetë më i shpejtë në goditje, transmeton Koha.net.

Nelson thotë se veterani amerikan ka një të djathtë të drejtpërdrejtë ndërsa te irlandezi e sheh goditjen e fuqishme si pikë të fortë.

Image

/KOHAnet/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …

Loading...