Ballina / Teknologji / Zbulohet arsyeja pse Iphone 6s është modeli më i dobët
Loading...

Zbulohet arsyeja pse Iphone 6s është modeli më i dobët

Kompania “ Geekbench’’ ka bërë të ditur për media amerikane se kan zbuluar arsyen se pse Iphone 6s, punon ngadal. Se  vjetërsimi i baterisë është arsyeja se pse ngadalësohet funksionimi i tij.

Sa më i vjetër të jet modeli aq më ngadal është niveli i tij i punës. Ndërsa nga të gjitha modelet e Iphon, është verifikuar se Iphone 6s është modeli ma i dobët.

Ndërsa thuhet se modeli 6s i Iphone është bërë me qëllim, për arsyeje të ndrrimit të tij me model më të ri.

 

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijnë me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD.  …