Ballina / Show Bizz / Zëdhënësi i ministrisë së jashtme bëhet baba, i uron mirëseardhje djalit, Harvi
Loading...

Zëdhënësi i ministrisë së jashtme bëhet baba, i uron mirëseardhje djalit, Harvi

Zëdhënësi i MPJ-së së Shqipërisë Glevin Dervishi ka pak kohë që është bërë baba, ndërkohë që lajmin e ka mbajtur fshehur nga opinioni duke zgjedhur heshtjen në këtë rast deri në befasinë e rradhës që bën me ardhjen e të birit nga SHBA, vend ku ka lindur bashkëshortja e tij.

Zëdhënësi Dervishi ka zgjedhur t’i bëj sot një pritje të veçantë djalit të tij Harvi që pas lindjes në SHBA është kthyer për të jetuar në Shqipëri. Mësohet se familja e z. Dervishi jeton prej vitesh në SHBA, por mesa duket ata kanë zgjedhur që të rrisin fëmijën e tyre në Shqipëri.

Babi i Harvit ashtu siç duket nga fotot e publikuara në facebook ka zgjedhur ti uroj mireseardhjen në një menyre simbolike ku si diplomat është kujdesur të respektoi dhe protokollin me dy flamujt ku është shkruar si në shqip dhe në anglisht “Mirësevjen në Shqipëri Harvi” dhe në anglisht “Welcome home Harvi”.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …