Ballina / Show Bizz / Po Flitet / Zgjidhen Miss dhe Mister Pavarësia
Loading...

Zgjidhen Miss dhe Mister Pavarësia

Është mbajtur një event artistik në NAFRON EXCLUSIVE ne Prizren, ku janë zgjedhur  i udhequr nga prezentuesit Milaim Krasniqi dhe Kaqusha Thaqi. Drejtori Artistik Masar Sinani u perkujdet per pjesen artistike ku kenduan keta kengetar Masar SINANI,Valëza A. Zogaj,Burim Hoxha dhe Luiza HASANI e cila e fitoi titullin MISS TALENTI.

Për Koreografine e kandidateve u perkujdes Lindita Zejneli. Bukuroshet e MISS PAVARESIA kane defiluar me veshjet e Butikut LAVDIA ne Drenas me fustanat e gjata dhe Butique ARIJETA nga Prizreni me veshjet tradicionale ndersa per frizurat dhe make upin u perkujdes Kozmetika FASIMA nga Prizreni.Fotografi Gokhan MORINA ka perzgjedhur MISS FOTOZHENIA Admira RRAFSHI.

Miranda BALAJ dhe Advan FAZLIU zgjidhen MISS & MISER PAVARËSIA 2018 në Prizren.

Shoqata e Manikeneve ” FREEDOM ” nga Prizreni me Producent Shpejtim Zeneli ka organizuar eventin e bukurise MISS & MISTER PAVARESIA 2018 dhe LITTLE MISS & MISTER PAVARESIA 2018 per nder te 10 vjetorit te Pavaresise se Kosoves. Ne kete event bukurie kane marr pjese 30 bukuroshe nga Kosova,Shqiperia dhe emigracioni si dhe kane marr pjese meshkuj dhe femije.

TV OPOJA ishte sponsor medial i cili ka percjellur gjithe aktivitetin 5 ditor. Juria Profesionale ishte e perbere nga 15 anetar te cilet ishin Sigrida Tosuni,Aleksandar Rajkov nga Kroacia, Masar Sinani,Thomas Poehlmann nga Gjermania,Milan Sedláček nga Cekia,Enkeleid Omi nga Anglia, Qamil Kroni, Artenisa Kola MISS PAVARESIA 2017,Burim Hoxha,Valëza A. Zogaj,Shpejtim Krasniqi,Bekim Binaku,Adelina Gashi,Faik Shehu,Anida Burri.

Ne program gocat sfiluan me Veshjet tradiionale,veshja kuq e zi,fustane te shkurta dhe fustane te gjata.

Juria profesionale:

MISS PAVARËSIA 2018: Miranda Balaj MISS Shoqeruesja e 1: Luiza HASANI MISS Shoqeruesja e 2: Fatjona Nagavci MISS Shoqeruesja e 3: Shqipdona TOLAJ MISS Shoqeruesja e 4: Aresia HALLA Menaxher Hezer BAJRAKTARI ka ndar keto tituj:

MISS FREEDOM OF KOSOVA: Miranda Balaj MISS FREEDOM OF ALBANIA : Zhaklina SHAHINI MISS FREEDOM OF ALBANIA: Sara RRASA MISS FREEDOM OF BENELUX: Erina Pukaj MISS EUROPE WORLD ALBANIA: Erisa BURAJ MISS EUROPE WORLD KOSOVA : Blerta Imeri MISS MODEL OF THE WORLD : Albiona S. Tasholli MISS FOTOZHENIA: Admira Rrafshi MISS PRINCESS: Nutrika OSMANAJ MISS SHARMI: Eglantina SHKALLA MISS BUZQESHJA: Brunilda ALIU MISS DIASPORA : Altea LAZAJ MISS INTELEGJENCA: Aulona Lezaj MISS BEST FACE: Laura Laura Rika MISS FASIMA: Laura Rika MISS TOP MODEL: Fatjona Nagavci MISS PERSONALITETI: Anxhela Tanushi MISS LAVDIA: Admira Rrafshi MISS ARIJETA: Admira Rrafshi MISS BIKINI: Albina LIKKOLA MISS GOLD GYM: Vjola VALTERI MISS SHANTIRI: Anxhela BICI MISS PUBLIKU: Xhesika DENJELI MISS IMAZHI: Aresia HALLA MISS MIQESIA: Damaljanta GJERGJI MISS BEST BODY: Rimelda KTHELLA Denisa TREZHNJEVA MISS GLAMOUR ALBANIA: Angjela GJINI MISS BEST DRESS: Sabina PISHA MISS INTERNETI: Ardita HAZIRAJ MISS CATWALK: Uendi NDINI Juria zgjodhi MISTER PAVARESIA Advan FAZLIU nga Podujeva ndersa MISTER SHOQERUESI u zgjodhe Endrit GASHI nga Rahoveci dhe Valton Pireci nga Prizreni.

LITTLE MISS PAVARESIA u zgjodhe Loreta Hykolli nga Peja dhe LITTLE MISTER PAVARESIA 2018 u zgjodhe Rejan RACI nga Prishtina.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Behare Maksutaj shqiptarja më e bukur që e keni parë

Shumë media po shkruajnë për një bukuroshe shqiptare që jeton në Zvicër dhe që po …

Loading...