Ballina / Lajme / Kosovë / Zjarri ka përfshir objektin e Fakultetit të Shkencave Matematikore dhe të Filologjisë
Loading...

Zjarri ka përfshir objektin e Fakultetit të Shkencave Matematikore dhe të Filologjisë

Në mesditë zjarri ka përfshir objektin e Fakultetit të Shkencave Matematikore dhe të Filologjisë.

Ndërsa zjarrëfikësat e Prishtinës, sapo janë informuar për zjarrin menjëherë kan dalur në vendngjarje dhe kan arritur ta lokalizojnë zjarrin. Gjithnjë sipas zjarrfikësave zjarri dyshohet të jet shkaktuar nga kontenjerët të cilët janë afër objektit të fakultetit.

Për ngjarjen që ka ndodhur në vendngjarje ka dalur edhe policia dhe Ministri i Arsimit dhe Teknologjisë Shyqyri Bytyqi. Kuptohet se zjarri ka shkaktuar vetëm fasaden e fakultetit, pasi që zjarrëfikësat kan lokalizuar zjarrin me kohë dhe objektin brenda nuk e ka përfshir zjarri.

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …