Ballina / Lajme / Kosovë / Zjarri kaplon pyjet në Dumnicë të Vushtrrisë
Loading...

Zjarri kaplon pyjet në Dumnicë të Vushtrrisë

Në Dumnicë të Epërme në Komunen e Vushtrrisë,  zjarri me përmasa të mëdha ka kapluar pyjet. Ndërsa  njëri nga punonjësit e shtabit të “Emergjences së zjarrfikësave” për Mega Press  tha se “ Zjarri është përhapur, ndërsa, zjarrëfikësat janë duke u furnizuar me ujë në Vushtrri qe disa orë me radhe” Ndërsa jo zyrtarish mësohet se mund të rrezikohen edhe ndonji familje, në afërsi të pyllit.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...