Ballina / Sport / Zvicrra fiton bindshëm kundër Hungarisë
Loading...

Zvicrra fiton bindshëm kundër Hungarisë

Zvicrra mposht Hungarin 5:2. Me këtë fitore Zvicrra është kualifikuar për Botërorin e Rusisë.

Dy shqiptarët Xhaka dhe Shaqirir i dhan driten e gjelbërt ekipit Zvicrran, për Botërorin me Rusinë. Ekipi zvicerran e mposhti Hungarin 5:2.

Në minute shenon Steven Zuber, Shaqiri, Xhaka, Fabian Frei, Stephan Lichtsteiner. Për hungarezët shenuan Richard Guzmics dhe Ugrai.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …

Loading...