Ballina / Sport / Zvicrra fiton bindshëm kundër Hungarisë
Loading...

Zvicrra fiton bindshëm kundër Hungarisë

Zvicrra mposht Hungarin 5:2. Me këtë fitore Zvicrra është kualifikuar për Botërorin e Rusisë.

Dy shqiptarët Xhaka dhe Shaqirir i dhan driten e gjelbërt ekipit Zvicrran, për Botërorin me Rusinë. Ekipi zvicerran e mposhti Hungarin 5:2.

Në minute shenon Steven Zuber, Shaqiri, Xhaka, Fabian Frei, Stephan Lichtsteiner. Për hungarezët shenuan Richard Guzmics dhe Ugrai.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy …

Loading...